BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor az orosz-ukrán háborúról posztolt

Mi nem egyik vagy másik háborúzó fél oldalán állunk, mi a béke oldalán állunk - írta Orbán Viktor magyar miniszterelnök a Facebookon.

2022. május 7. szombat, 15:40

Fotó: MTI Fotó / Balázs Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Minden országnak megvannak a saját történelmi tapasztalatai. Ez itt egy háború. Nekünk vannak háborús tapasztalataink, ezért az elején tisztázni kell, hogy ki áll háborúban kivel, és nekünk mi ehhez a viszonyunk.

A magyar felfogás szerint ez egy orosz–ukrán háború. Nem teszünk egyenlőségjelet, mert ennek a háborúnak nem szabadott volna elkezdődnie, és hogy elkezdődött, annak az oka, hogy az oroszok megtámadták Ukrajnát.

Tehát nem mossuk össze a szembenálló felek helyzetét, de ettől még ez egy orosz–ukrán háború. Ez nem a mi háborúnk. Ez nem Magyarország háborúja - írta Orbán Viktor a Facebookon.

Az álláspontunkat úgy hívják, hogy a béke. Mi nem egyik vagy másik háborúzó fél oldalán állunk, mi a béke oldalán állunk.

Minden lépés, amit teszek, és amit a magyar kormány tesz, azt a célt szolgálja, hogy minél hamarabb legyen azonnali tűzszünet, és minél hamarabb kezdődjenek meg a béketárgyalások - fogalmazott a politikus.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet