BUX 140006.82 0,27 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy nyugdíjemelés jön a szomszédban

Szlovákiában emelik a nyugdíjakat, mégpedig az év elejéig visszamenőleges hatállyal. A legkisebb emelés tíz eurócent, azaz kevesebb mint 40 forint lesz, a legnagyobb 100 euró, ami közelíti a negyvenezret.

2022. április 7. csütörtök, 06:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovákiai szociális biztosító visszamenőleg 2022. január 1-jétől felemelte 152 ezer jogosult nyugdíját - írja a pozsonyi Új Szó. A nyugdíjak emelése az úgynevezett dolgozó nyugdíjasokat érinti. Az emelkedés a korengedményes nyugdíjkategóriában a dolgozó nyugdíjasokat érinti. Az emelés oka, hogy a dolgozó nyugdíjasok a keresetük után nyugdíjbiztosítási járulékot fizetnek - mondta Martin Kontúr, a biztosító szóvivője.

A nyugdíjemelés változik, és attól függ, hogy milyen alap szerint történt a biztosítási járulék levonása. „Általában a nyugdíjakat a társadalombiztosítással kapcsolatos törvényben meghatározott képlet szerint emelik. A legmagasabb növekedés meghaladta a 100 eurót.

A jogosultak nyugdíjai átlagosan 4 euró 81 centtel (1600 forint) emelkednek. A pótdíj egy nyugdíjasra számítva átlagban 16 euró 17 cent. A legkisebb emelés 10 cent volt. A biztosító hozzátette, hogy az emelt összeg automatikusan megérkezik, és a nyugdíjasoknak nem kell kérvényezniük. A január-március időszakra pótdíjként szerepel a nyilvántartásban.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet