BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős januárt zárt az amerikai ingatlanpiac

Az elemzők által várt 1 százalékos csökkenés helyett jelentősen, 6,7 százalékkal nőtt az eladott használt lakások száma januárban az Egyesült Államokban decemberhez képest - írja az MTI.

2022. február 18. péntek, 21:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ingatlanforgalmazók szakmai képviseleti szervezete, a National Association of Realtors (NAR) pénteken azt közölte, hogy januárban szezonális kiigazítással az előző havihoz képest évesítve 6,50 millióra emelkedett az eladott lakások száma az Egyesült Államokban. A tényleges értékesítés meghaladta a 6,10 milliós piaci várakozást. A decemberi évesített értékesítési számot pénteken 6,09 millióra korrigálták az egy hónapja ismertetett 6,18 millióról.

Az eladások januári üteme mellett 1,6 hónapba telne értékesíteni az összes vevőre váró használt lakást, ami történelmi mélypontnak számít, miután decemberben ez 1,9 hónap volt. Az eladott lakások medián ára 350 ezer 300 dollár volt januárban, 15,4 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál.

A decemberivel együtt 6,12 millió lakás cserélt gazdát 2021-ben az Egyesült Államokban, 8,5 százalékkal több, mint az előző évben, és a legtöbb 2006 óta.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet