BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kátyúba zökkent a romániai Dacia és Ford

A romániai autógyárak rosszul kezdték az évet, még a 2021. januárinál is kevesebb autó készült 2022 januárjában. A öröm az ürömben, hogy a Dacia ünnepelt egy magához képest bivalyerős autó gyártásával.

2022. február 17. csütörtök, 06:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Rosszul indult a romániai autóipar éve, ami főleg a Dacia számlájára írható. Összesen 35 171 személygépkocsit gyártottak Romániában 2022 januárjában - idézte a Maszol az ágazati szakmai érdekvédelmi szervezet, az ACAROM jelentését. Ez 8,48 százalékkal marad el az egy évvel korábbi termeléstől.

Akkor, azaz 2021 első hónapjában 38 431 járművet szereltek össze a két romániai autógyárban. Az alacsony termelés főleg annak fényében rossz hír, hogy 2021 is kifejezetten gyenge év volt az ágazatban. Január volt az első hónap a romániai autógyártás történetében, melyben a Ford megelőzte a Daciát.

A Renault-csoport mioveni üzemében mindössze 15 816 autót gyártottak, miközben az amerikai nagyvállalat craiovai üzemében 19 355-öt. Az év elején ugyanakkor mérföldkőhöz is érkezett az autóipar, legördült ugyanis a szerelőszalagról a hétmilliomodik Dacia. A jubileumi darab egy 150 lóerős Duster Extreme volt, mely egy romániai vásárlóhoz került.

A mioveni üzemben 1968-ban kezdődött meg a termelés. Az első modell a Dacia 1100 volt, melyet azóta különféle modellek hat generációja követett. Az egymilliomodik autót 1985-ben gyártották le, a kétmilliomodikat 1998-ban, az ötmilliomodikat pedig 2014-ben. Legtöbb a Dusterből készült, kétmillió darab.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet