BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszabadultak az árak a németeknél is

Harminc éves csúcsot döntött a németországi infláció. Az ellátási problémák, az erős kereslet és az energiaárak meredek emelkedése is szerepet játszik a gyorsulásban.

2022. január 19. szerda, 09:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miközben a magyar infláció decemberben maradt a novemberi - másfél évtizedes csúcsot jelentő - 7,4 százalékos szinten, Németországban három évtizedes rekord született. 

német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis szerdán közölt végleges számaira hivatkozva az MTI azt írja: csaknem harminc éve a legmagasabb infláció alakult ki decemberben Németországban. 

Az 5,3 százalékos éves infláció ugyanis 1992 júniusa óta a legmagasabb szintet jelenti.  A fogyasztói árindex 2021 júliusa óta lényegesen felülmúlja az Európai Központi Bank (EKB) 2 százalék körüli célját. A magas németországi infláció magyarázható az ellátási láncokban kialakult fennakadásokhoz köthető áremelkedéssel, ehhez társul a koronavírus okozta válságból való kilábalásból adódó jelentős fogyasztói kereslet. Komoly inflációnövelő hatása volt az energiárak jelentős emelkedésének is. Decemberben 18,3 százalékkal haladták meg az energiaárak az egy évvel korábbit. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet