BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszéves lett az euró

Az újév első napján 20 éves lett az euró. Az európai közös valutát 2002. január elsején vezették be 12 országban.

2022. január 1. szombat, 15:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Azóta egyre több ország fizetőeszközévé vált, mára már 19 országban vannak forgalomban euróbankjegyek - és érmék. 340 millió ember használja őket - írta az Euronews.

A következő években Bulgária, Horvátország és Románia is csatlakozhat a közös európai pénzt használó országokhoz.

A dollár globális tartalékvaluta-státusza töretlen, és a jegybanki tartalékok 60 százalékát adja globálisan, az európai fizetőeszköz a második helyet szerezte meg, a központi banki tartalékok 20 százalékát adja világszerte.

Az euró ötlete már az 1970-es években is felmerült, hogy egyszerűbbé tegye az EU-n belüli kereskedelmi kapcsolatokat, és a dollár vetélytársaként léphessen fel.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet