BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befagyasztják a gáz és az áram árát a franciák

Pénteken 12,6 százalékkal nőtt a földgáz fogyasztói ára Franciaországban, azok után, hogy a fogyasztóknak egy hónapja 8,7 százalékkal, két hónapja 5 százalékkal kellett többet fizetniük, mint korábban. Az emberek folyamatosan panaszkodnak az égbe szökő energiaköltségek miatt - írta az Euronews.

2021. október 2. szombat, 09:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy mérnök, David Garcia azt mondja: az év elején még havi 192 eurót fizetett, most 235-öt, az év végén pedig már 296-ot fog. Ez majdnem 50%-os emelkedés egy év alatt. Nem tudja ezt megérteni, mert a fogyasztása nem sokat változott.

A nemzetközi fogyasztói csoportok tagsági szervezetének (CLCV) általános delegáltja szerint nehéz megjósolni, mit hoz a jövő.

„Aggódunk, mert az európai energiapiacok letértek a sínről, nem tudjuk, hogy a trend folytatódik-e vagy megáll. Ha folytatódik, az alapvető problémát jelent, mert akkor a sürgősségi intézkedések már nem lesznek elegendők” – mondta Francois Carlier.

A bajt orvosolandó Jean Castex miniszterelnök bejelentette, hogy a francia kormány befagyasztja a földgáz- és áramköltségeket a fogyasztók számára a következő hónapokban. amíg a globális árak le nem mennek, ami április körül várható - írta a portál.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet