BUX 138810.67 0,86 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Volkswagen Kínában épít akkumulátor-üzemet

A Volkswagen csütörtökön közölte, hogy a kelet-kínai Hefei városában új elektromos jármű (EV) akkumulátorgyárat épít, amely 2023-ban kezdi meg a működését.

2021. szeptember 25. szombat, 13:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A VW közölte, hogy 2025-ig több mint 140 millió eurót (164 millió dollárt) fektet be az akkumulátorgyárba. Ennek része, hogy Hefej városában egy új gyárat is épít, amely kezdeti kapacitása évi 150 000-180 000 akkumulátorrendszer lesz a helyi EV-gyártás számára - írja a Reuters.

A német autógyártó a JAC vállalattal közös többségi tulajdonban lévő vállalkozással épít elektromos járműveket gyártó gyárat Hefei városában. Emellett részesedése van a Gotion elektromos akkumulátorgyártó vállalatban is, amely szintén Hefeiben található.

A Volkswagen idén öt ID. sorozatú elektromos modellt állított forgalomba Kínában, a világ legnagyobb autópiacán. A múlt hónapban mintegy 7000 ilyen járművet értékesített ott, és idén összesen 80 000-100 000 darabot kíván leszállítani.

A német cég kínai partnerei attól tartanak, hogy háttérbe szorulhatnak a beruházás miatt.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet