BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A járvány miatt hermetikusan lezártak egy 13 milliós nagyvárost

Szigorú zárlat alá kerül Vietnam legnagyobb városa, Ho Shi Minh-város a koronavírus-járvány miatt, az élelmiszer-ellátást a hadsereg felügyeli erre az időre - jelentették be pénteken a délkelet-ázsiai ország hatóságai.

2021. augusztus 21. szombat, 09:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az augusztus 23-án életbe lépő rendelkezés értelmében az emberek csak a legszükségesebb esetben hagyhatják el otthonukat.

Pham Duk Hai, az ország járványügyi bizottságának az elnöke a bejelentésben nem tért ki arra, meddig tartana a zárlat, amelynek betartatására tízezer katonát vezényelnek a város különböző pontjaira, beleértve a repülőteret is - írta az MTI híre nyomán az Infostart.hu.

Az emberek élelmiszer-vásárlás céljából sem hagyhatják el otthonukat.

Csütörtökön az országban rekordot döntött a regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma, az egészségügyi hatóságok 10 639 új esetről adtak hírt az előző 24 órából, helyszíni beszámolók szerint pedig ezt követően az emberek megrohanták a boltokat.

A 13 milliós Ho Shi Minh-város már korábban is a vírus egyik gócának számított az országban, a 308 559 igazolt fertőződésből 164 342-re itt bukkantak, és a több mint hétezer halálos áldozat 80 százalékát is itt jegyezték fel.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet