BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A franciák már tesztelik a védettségi igazolvány helyetti megoldást

Franciaországban, Gironde megyében vizsgálják, hogy a kártya helyett karkötőket osztanak a beoltott embereknek, amellyel egyszerűbben látogathatják a vendéglátóhelyeket.

2021. augusztus 20. péntek, 11:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A francia parlament heves viták után július közepén fogadta el azt a törvénytervezetet, amely kiszélesíti a Covid-igazolás használatát a mindennapi életében, hatósági karantént ír elő a fertőzötteknek, kötelezővé teszi a koronavírus elleni oltást az egészségügyi és szociális dolgozók, valamint a tűzoltók számára. Később heves tüntetések indultak, hogy számos szakmánál előírták az oltakozást, illetve, hogy a vendéglátóhelyek látogatását a védettségi igazolványokhoz kötötték. Később viszont a lépést a francia alkotmánybíróság is megvizsgálta és helyben hagyta.

Most továbbléptetnék a védettségi igazolások használatát, de inkább az emberek kényelmére koncentrálva: egészségügyi karkötővel kísérleteznek Gironde megyében. Összesen 20 ezer ilyen karkötőt osztanak szét a legnépszerűbb látnivalók környékén. A terv szerint a teljesen beoltottak kérhetik ezt a karkötőt, amelyet nem lehet levenni és másnak átadni. Használatával egyszerűsödik a belépés azokra a helyekre, ahova csak a koronavírus ellen védettek léphetnek be - írja az Euronews.

A fehér karkötőn szürke betűkkel az UMIH 33 egészségügyi igazolvány felirat olvasható, mivel a vendéglátóipari kamara kísérletezik a megoldással, amelynek a rövidítése az UMIH. A teszt után készek változtatni is a karkötőkön, ha azok nem válnak be, vagy van jobb megoldás.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet