BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevés az oltás, rekordot döntött a fertőzöttek száma Dél-Koreában

Dél-Koreában rekordot döntött a koronavírussal fertőzöttek napi száma kedden, az utóbbi 24 órában 2021 esetet regisztráltak, ami majdnem a felével magasabb az előző napi értéknél - közölte a Yonhap helyi hírügynökség a távol-keleti ország egészségügyi hatóságaira hivatkozva.

2021. augusztus 11. szerda, 09:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétfőn 1384 új fertőzöttet jelentettek a továbbra is súlyos járvánnyal küzdő Dél-Koreából, amelynek egészségügyi minisztere, Kvon Dok Csol még aznap nyilvánosan bocsánatot kért a vakcinahiány és a védőoltások szállítási nehézségei miatt - írt az MTI nyomán az atv.hu.

A Moderna kevesebb mint felét fogja leszállítani az augusztusra ígért 8,5 millió védőoltásnak. Mindez további terhet ró az 52 milliós ország oltási kampányára, ahol a lakosság mindössze 15 százaléka kapta meg a koronavírus elleni vakcinák valamelyikének mindkét dózisát, illetve 45 százalék az első adagot.

A kormányzati elképzelések szerint szeptemberig a lakosság 70 százaléka megkapná az elérhető védőoltások legalább első adagját.

Dél-Koreában hétfőn kiterjesztették a Moderna és a Pfizer/BioNTech vakcinákra támaszkodó oltási kampányt a 18 és 49 év közötti korosztályra augusztus 26-i hatállyal.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet