BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A palackos vízzel a műanyagot is lenyeljük

A mikorműanyagokkal emésztőrendszeri gyulladásokat kockáztat a fogyasztó.

2021. május 12. szerda, 22:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy nemzetközi tanulmány szerint éves szinten 90 000 darab mikroműanyag részecskét visz be a szervezetébe az, aki csak palackozott italokat fogyaszt – írja a hvg.hu.

Ezek a szennyezőanyagok mindenhol egyre növekvő mennyiségben fordulnak elő a levegőtől kezdve vizeinken át a talajig, és az is bizonyos, hogy egyre nagyobb mértékű egészségügyi, valamint környezeti kockázatot jelentenek.

A különféle veszélyekre az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is felhívta a figyelmet, ennek ellenére sem rendszeres mérések, sem ezekre épülő egészségügyi kockázatelemzés nem készül.

A mikroműanyagok nagy része ugyan távozik az emberi szervezetből, de a bennmaradó mintegy 10 százalék felszívódhat és gyulladást okozhat az emésztőrendszerben.

A felmérések szerint aki csak és kizárólag csapvizet iszik, az sokkal kevesebb műanyagot visz be, így kisebb kockázatnak van kitéve.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet