BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fogyott a Porsche a járvány alatt is

A Volkswagen csoporthoz tartozó Porsche rekordbevételről számolt be a tavalyi évről a koronavírus-járvány ellenére - írja az MTI.

2021. március 22. hétfő, 09:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Porsche azt közölte, hogy a tavalyi bevétele 28,7 milliárd euróra emelkedett az egy évvel korábbi 28,5 milliárd euróról. A tavalyi működési nyereség 4,2 milliárd euróra mérséklődött a 2019. évi 4,4 milliárd euróról. A Porsche tavaly valamivel több mint 272 ezer autót értékesített, ami csupán 3 százalékkal kevesebb a 2019. évi rekordszámhoz képest. Ezen belül több mint 20 ezret adott el a teljesen elektromos Taycan modelljéből, aminek a gyártása 2019 decemberében kezdődött.

A márka legnagyobb felvevő piaca tavaly is Kína volt, ahol 88 ezer 968 autót adott el, 3 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. A Porsche értékesítése tavaly a második legnagyobb piacának számító Egyesült Államokban 7 százalékkal csökkent, Európában - Németországot nem számítva - 4 százalékkal mérséklődött, Németországban pedig 17 százalékkal esett.

A tavaly az Európában a gyártó által eladott autók 17 százaléka volt teljesen elektromos, vagy hibrid.

A Porsche azt tervezi, hogy 2030-ra új autóinak több mint 80 százaléka már elektromos lesz. Valamint az is felmerült, hogy a Volkswagen-csoporttól függetlenül bevezetnék a társaságot a tőzsdére.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet