BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Méhen belül fertőződött meg koronavírussal egy magzat Bulgáriában

Először igazoltak méhen belüli koronavírus fertőzést a járvány során.

2021. január 19. kedd, 22:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy bolgár újszülött antitestes vizsgálata mutatta ki, hogy édesanyjától kapta el a vírust - írja az MTI-re hivatkozva a 444.hu.

A 28 éves várandós nő terhessége nyolcadik hónapjában fertőződött meg, köhögött és lázas volt. Két héttel a kiírt idő előtt végül fejlődési visszamaradás miatt császármetszést hajtottak végre, a kislány 2,75 kilogrammal és 46 centiméterrel jött világra. A nőgyógyász szerint a "magzat kórképe, valamint az újszülött kislány szervezetében laborvizsgálatok során kimutatott antitestek megerősítették következtetésünket, hogy a gyermek a méhen belül fertőződött meg."

Mind a gyerek, mind az anyja jól van, már otthon vannak. A kislányon a következő napokban a további laborvizsgálatokat végeznek el antitestek kimutatására.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet