BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lengyelország is bezárkózik három hétre

Január közepéig járványügyi szigorításokat vezetnek be Lengyelországban.

2020. december 28. hétfő, 20:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A január közepéig tartó kijárási korlátozás miatt bezártak az éttermek, a síparadicsomok, és a szállodák már üzletembereket sem fogadhatnak. Aki teheti, otthonról kell dolgoznia, és este 7 után senki sem hagyhatja el a települését - írja az Euronews.

Lengyelországban már a karácsony-szilveszteri időszakra szigorítottak, hogy a rokonlátogatások és az évzáró bulik ne növeljék tovább a fertőzési adatokat. A legszigorúbb rendelkezés, hogy a 16 évnél fiatalabbak csak felnőtt kíséretében mehetnek el otthonról.

A járványhelyzet közepesen súlyos a magyar kormánnyal szövetséges Lengyelországban: eddig mintegy 1 300 000 fertőzöttet regisztráltak a lengyel hatóságok. Az elmúlt 24 órában 3 211 fertőzöttet regisztráltak, de ez részben az ünnepi időszak alacsonyabb tesztszámával magyarázható. A négyszer kevesebb lakosú Magyarországon épp fordítva gondolkodtak: a szentestére még az enyhe, este 8 és hajnali 5 közötti kijárási tilalmat is feloldották. Itthon alig több mint 600 új fertőzöttet regisztráltak 24 óra alatt. Már mind a két országban elkezdtek oltani, első körben az egészségügyi dolgozókat.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet