BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Japánban már nő az ipari termelés

Japánban szeptemberben már a negyedik egymást követő hónapban nőtt az ipari termelés, miközben stagnált a munkanélküliség - írja az MTI a Reutersra hivatkozva.

2020. október 30. péntek, 09:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A japán gazdasági, kereskedelmi és ipari minisztérium (METI) pénteken azt közölte, hogy az ipari termelés 4 százalékkal nőtt augusztushoz képest, amikor szerényebb, 1 százalékos emelkedést jegyeztek fel.

Elemzők 3,2 százalékos ipari termelésnövekedéssel számoltak szeptemberre.

A japán gazdaság komolyan megsínylette a koronavírust. Az országban 27,8 százalékkal zuhant vissza második negyedévi GDP.

Májusban 8,9 százalékkal, áprilisban pedig 9,8 százalékkal esett vissza a japán ipari termelés.

Ugyancsak pénteken ismertette a minisztérium, hogy augusztushoz hasonlóan szeptemberben is 3 százalékos volt a munkanélküliség. Szakértők 3,1 százalékos rátát vártak.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet