BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Katasztrófát okozhat az olajtanker

Megdőlt a Nabarima olajtanker, amelyben ötször annyi olaj van, mint a 1989-ben Alaszkánál ökológiai katasztrófát okozó Exxon Valdezben.

2020. október 22. csütörtök, 09:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Háromszázezer köbméter nyersolaj van abban a venezuelai tankhajóban, amely két éve horgonyoz a karib-tengeri Paria-öbölben. A hajó most és ha nem sikerül megállítani, akkor sohasem látott csapással fenyegeti a világ egyik legszínesebb élővilágú területét - írja a hvg.hu.

A Nabarima nevű tanker ötször annyi olajat tartalmaz, mint az Exxon Valdez, amely 1989-ben okozott ökológiai katasztrófát Alaszka partjainál. Abban a balesetben legalább 200 ezer élőlény pusztult el, a halak és egyéb állatok tíz év múlva is betegségeket mutattak, a madarak eltűntek. Az Exxon Valdez-katasztrófa kutatók szerint hetven évig érezteti hatását.

A Nabarima jelenleg 25 fokos szögben dőlt meg, egyelőre nem történtek intézkedések a megállítására. Helyi környezetvédők úgy nyilatkoztak a CBS News-nak, hogy a különösen súlyos hurrikánszezon miatt még fenyegetőbb a katasztrófa, amely ha bekövetkezik, a Karib-tenger egész déli felén megroppanthatja az élővilágot. A területet a klímaváltozás amúgy is megviseli, a Nabarima felborulása pedig olaj lenne a tűzre.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet