BUX 140514.70 0,64 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: Indiában 300 millió embert oltanának be

Az indiai kormány tervei szerint az első szakaszban 300 millió ember kaphatná meg a koronavírus elleni védőoltást - írja az MTI.

2020. október 17. szombat, 20:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szombaton ismertté vált kormányzati tervek szerint az első szakaszban a népesség 23 százalékát oltanák be: a "frontvonalban" lévő egészségügyi dolgozókat, időseket, rendőröket. Ehhez 600 millió adag vakcinára lesz szükség. Az indiai kormány egészségügyi minisztere nemrégiben úgy nyilatkozott, Újdelhi azt reméli, hogy 2021 júliusáig 500 millió adag vakcinával fog rendelkezni, ami 250 millió ember beoltásához elegendő.

Szakértők szerint az 1,3 milliárd lakosú szubkontinensen a teljes lakosság beoltása bizonyosan át fog húzódni 2022-re.

Indiában a regisztrált aktív koronavírus-fertőzöttek száma 1,5 hónap után szombaton süllyedt először 800 ezer fő alá.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet