BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: eddig bírták a csehek - megint bezárnak az iskolák

Szerdán újra bezárta az iskoláit Csehország, hogy visszavesse a koronavírus-járvány robbanásszerű terjedését.

2020. október 14. szerda, 21:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egészségügyminiszter, Roman Prymula azzal indokolta a döntést, hogy ha nem térnek át digitális oktatásra, az egészségügyi ellátórendszer összeomolhat - írja a Euronews.

Csehországban a majdnem hetvenezer aktív fertőzött 16 százaléka diák, 4500 tanár és iskolai alkalmazott betegedett meg - több, mint orvos és ápoló.

A 2500 kórházban fekvő betegből közel közel 500-at kezelnek intenzív osztályon. A belügyminiszterJan Hamacek szerint a cseh kórházak október végére elérhetik a kapacitásuk határait.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet