BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Karácsony beláthatatlan következményektől tart

A budapesti idegenforgalmat, amelyet tönkre tett a koronavírus-válság nem lehet megmenteni kormányzati segítség nélkül - véli Karácsony Gergely főpolgármester

2020. október 8. csütörtök, 08:49

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Van pénz a turizmus támogatását célzó Kisfaludy-programban, csak éppen nem oda kerül, ahol a legnagyobb szükség van rá. Például, jelen állás szerint Budapestre egy árva fitying sem - idézte Karácsony Gergely főpolgármester friss Facebook-bejegyzését a 24.hu.

A hivatalos magyarázat szerint azért nem, mert arra számítottak, hogy a fővárosban áll helyre leggyorsabban a turizmus, ám ez tévedés, hiszen a belföldi turizmus motorjai éppen a budapestiek, így nyáron csak a vidék jutott egy kis levegőhöz.

A fővárosi közgyűlés ugyan döntött a budapesti turizmust támogató programjáról, de kormányzati segítség nélkül nem tud talpra állni az ágazat. A főpolgármester szerint, ha az ország vezetése tovább fojtogatja a fővárost, annak beláthatatlan következményei lesznek.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet