BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Annyira rossz a helyzet Magyarországon, hogy vörös listára kerültünk

Kedden négy újabb országot jelölt a koronavírus-térképen vörös színnel az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) – írja az Index a CNN nyomán.

2020. szeptember 29. kedd, 21:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A frissen listára került országokban az elmúlt két hétben a 100 ezer főre vetített új fertőzöttek száma 120 fölé emelkedett. Kedden Magyarország mellett Dánia, Hollandia és Izland váltott vörösre. (A térképet itt lehet megnézni)

A listát vezető Spanyolországban 100 ezer lakosra 320 új fertőzést regisztráltak, Csehországban ez a szám 267, Franciaországban 235, Luxemburgban 189, Belgiumban és Hollandiában 171, Dániában és Izlandon 128, nálunk pedig a 100 ezer főre vetített új fertőzöttek száma 127-re emelkedett az elmúlt két hétben - olvasható a portálon.

Magyarországon a kilencedik legrosszabb a járványügyi helyzet Európán belül.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet