BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: belebukott a járványba a cseh egészségügyi miniszter

Távozik tisztségéből Adam Vojtech cseh egészségügyi miniszter.

2020. szeptember 21. hétfő, 09:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Adam Vojtech, aki három évig vezette a tárcát, hétfő reggeli sajtótájékoztatóján bejelentette: lemondólevelét már át is adta Andrej Babis kormányfőnek. Döntését azzal indokolta, hogy távozásával szeretne teret adni az egyre súlyosabb koronavírus-járvány elleni küzdelem "új megoldásainak" - adta hírül az MTI.

A távozó miniszter azt mondta: a járvány tavaszi szakaszával Csehország sikeresen megbirkózott, a mostani második hullámban új megoldásokra van szükség.

Adam Vojtech távozását az ellenzék már hosszabb ideje követelte, mert szerintük a miniszter nem volt képes megbirkózni a járvánnyal, intézkedései kaotikusak voltak és kárt okoztak az országnak.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet