BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új fronton folyik tovább a maszkháború Szerbiában

Szerbiában a szülők egy része meg akarja tiltani a gyerekének, hogy maszkot viseljen az iskolában, sőt még az állandó kézfertőtlenítésbe sem mennek bele.

2020. augusztus 25. kedd, 14:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerb sajtó arról számolt be, hogy az egyik közösségi oldalon megjelent egy nyilatkozat, amely szerint egyes szülők nem engednék meg, hogy gyermekeik az iskolában maszkot viseljenek - adta hírül a vajdasági Szabad Magyar Szó.

A Vakcina.info egyesület által megjelentetett nyilatkozatban a szülő nem szeretné, ha gyermeke az iskolában maszkot viselne, mert ennek szerinte negatív hatása lehet, ezenkívül megtiltanák a gyerekek testhőmérsékletének mérését, illetve, hogy a diákok kezeit fertőtlenítőszerekkel mossák.

Mladen Sarcevic oktatási miniszter korábban azt nyilatkozta, hogy büntetni fogják azokat a diákokat, akik nem viselnek maszkot az iskolában. Predrag Kon epidemiológus, a köztársasági válságstáb tagja azon a véleményen van, hogy azok a diákok, akik nem hajlandók az iskolában maszkot viselni, online oktatásban részesüljenek.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet