BUX 140433.03 0,58 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Padlóféket nyomott az autóipar

Nagy-Britanniában 1954 óta nem gyártottak olyan kevés autót fél év alatt, mint az idei első hat hónapban, miután a koronavírus-járvány miatt az autógyártók egy időre felfüggesztették a termelésüket.

2020. július 30. csütörtök, 16:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brit autógyártók és -kereskedők szövetsége (SMMT) csütörtökön azt közölte, hogy a június végével záródott első hat hónapban 381 ezer 357 autó készült az országban. Ez 43 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi 666 ezer 521-nél és a legkevesebb 1954 első fél éve óta.

Júniusban 56 ezer 594 autót gyártottak Nagy-Britanniában az egy évvel korábbi 109 ezer 226-tal szemben. Ebből a belföldi piacra készült autók száma éves összevetésben 64 százalékkal, 6670-ra esett, az exportra szánt autókból 45 százalékkal kevesebb, 49 ezer 924 készült.

Nagy-Britanniában az autógyártás idei mélypontja április volt, akkor mindössze 197 autó készült, a legkevesebb a második világháború óta.

Az SMMT legújabb előrejelzése szerint Nagy-Britanniában az idén 880 ezer autó készül majd, ami 1957 óta a legkevesebb. A szervezet az év elején még 2 millió autó idei gyártására számított, majd előrejelzését 1 millióra rontotta.

Az autógyártás adja a brit feldolgozóipar 9 százalékát, az exportnak pedig közel 14 százalékát, az ágazatban dolgozók száma meghaladja a 800 ezret.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet