BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: két gócpontot találtak Csehországban

Pénteken újra száz felett volt a új koronavírus-fertőzések száma Csehországban - írja az MTI az a cseh egészségügyi minisztérium adataira hivatkozva.

2020. június 20. szombat, 10:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Cütörtökön 118-cal, pénteken 126-tal nőtt az igazolt napi fertőzések száma. Adam Vojtech egészségügyi miniszter szerint azonban aggodalomra nincs ok, mert a fertőzések napi számának emelkedése alapvetően a két észak-morvaországi gócponttal - Karviná és Frydek-Místek - van összefüggésben.

Péntek délután mindkét városban betiltották a kórházak és az idősotthonok látogatását. A higiénés szakemberek azt állítják, hogy a helyzetet ellenőrzés alatt tartják. Csehországban április közepén csökkent a napi fertőzések száma száz alá, és azóta ez a szám egy-két kivételtől eltekintve tartja magát.

Az utóbbi napokban átlag ötven esetet jegyeztek. A kormány és a tárca ezek alapján fokozatosan fellazította a március közepén bevezett, a közéletet és a gazdaságot korlátozó intézkedéseket.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet