BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre csak csökkennek az árak Amerikában

Májusban már harmadik hónapja csökkentek a fogyasztói árak a koronavírus-járvány miatt jelentősen visszaesett kereslet hatására az Egyesült Államokban - írja az MTI.

2020. június 10. szerda, 16:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai intézete szerdán azt közölte, hogy májusban 0,1 százalékkal csökkentek az árak havi összevetésben az áprilisi 0,8 százalékos esést követően, ami 2008 decembere óta a legnagyobb volt.

Éves összevetésben a fogyasztói árnövekedés 0,1 százalékra mérséklődött az április 0,3 százalékról.

Az élelmiszer- és energiaárak nélkül éves bázison kalkulált árváltozás mértéke, a maginfláció 1,2 százalékra mérséklődött májusban az április 1,4 százalékról a várt 1,3 százalék helyett.

Májusban az előző havihoz képest 0,1 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak élelmiszer- és energiaárak nélkül számítva az április 0,4 százalékos havi csökkenés után. Szakértők is 0,1 százalékos csökkenéssel számoltak. Az áprilisi 0,4 százalékos havi csökkenés a feljegyzések 1957-es kezdete óta a legnagyobb volt.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet