BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nemzeti kincs lett az arcmaszk

A cseh Nemzeti Múzeumban kiállítást rendeztek arcmaszkokból, amit a koronavírus-járvány elleni ottani védekezés szimbólumának tartanak. Nem csupán mesterek munkáit lehet megtekinteni.

2020. május 29. péntek, 08:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A prágai Nemzeti Múzeum kiállítást rendezett otthon készült, illetve divatdizájnerek által tervezett arcmaszkokból. A bemutató címe Drzíme spolu, azaz Összetartozunk, miután a múzeum történelmi falai közé került maszkok a koronavírus-járvány elleni harc szimbólumává váltak Csehországban - adta hírül a Radio Praha.

A kiállítás megnyitóját arra a májusi napra időzítették, amelyen a cseh kormány enyhítette a korábban minden nyilvános helyen kötelező maszkviselési szabályt. Ennek ellenére a látogatóknak - lévén a múzeum zárt hely - a maszkban kell lenniük. E sajátos ruhadarab azért vált divatcikké Csehországban, mert a kormány március 18-án elrendelte a kötelező viselését, ám akkor hiánycikk volt a termék, így az emberek maguk kezdtek maszkokat gyártani, maguknak és másoknak.

A kiállításra 26 maszkot válogattak össze, amelyek a legkülönbözőbb anyagokból készültek és a legkülönbözőbb mintát hordozzák, kezdve a cseh zászlótól a népi motívumokig. Készítőik amatőrök és profik. Az egyik legérdekesebb maszkot egy 15 éves autista fiúnak készítette a Vasky cipőmanufaktúra.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet