BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drámai megoldás a Fülöp-szigeteken

Közel tízezer fogvatartott szabadon engedésével a koronavírus terjedését akarják megakadályozni a túlzsúfolt intézményekben.

2020. május 2. szombat, 21:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mario Victor Leonen, a Fülöp-szigeteki legfelsőbb bíróság bírája szerint összesen 9731 embert engedtek szabadon március 15. és április 29. között. A törvényszék tisztában van a börtönök túlzsúfoltságával, a jövőben pedig mindent megtesznek annak érdekében, hogy ez megszűnjön - írja a hvg.hu.

A kormány tájékoztatása szerint két elítélt halt meg eddig az új koronavírus okozta Covid-19 betegségben, és 350-nél is több fertőzöttet azonosítottak a börtönökben. Emberi jogi szervezetek korábban egyébként arra figyelmeztettek, hogy Rodrigo Duterte államfő kormánya nem adott tájékoztatást minden olyan halálesetről, ami a börtönökben történik és a koronavírus-járvánnyal van összefüggésben.

Szerintük a hatóságoknak komolyan kellene foglalkozniuk a büntetés-végrehajtási intézményekben uralkodó borzalmas állapotokkal.

A Fülöp-szigeteken eddig közel 9000 ember kapta el a koronavírus-fertőzést és 603 halálos áldozatot követelt a járvány.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet