BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy csapás érte a Digi tulajdonosát

Gigantikus összeget veszített a tőzsdén Teszári Zoltán, a Digi Communications tulajdona a koronavírus-járvány és az olajárháború miatt kitört pánikban.

2020. március 21. szombat, 19:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A koronavírus romániai megjelenésétől, azaz február 26-tól március 19-ig Teszári Zoltán egy egész vagyont veszített a bukaresti tőzsdén - vette át a Ziarul Financiar gazdasági szaklap hírét a Maszol.

A koronavírus-járvány és az olajárháború miatt a tőzsdék világszerte hatalmasat zuhantak. Ez alól a bukaresti börze sem volt kivétel.

A Digi Communications, melynek többségi tulajdonosa az ötvenéves nagyváradi Teszári Zoltán, 400 millió lejt (28,8 milliárd forint, egy Nemzeti Színház építési költsége) veszített értékéből a tőzsdén kialakult pánik miatt.

A Digi Communications részvényei hat hónap alatt 9 százalékkal lettek olcsóbbak. A bukaresti tőzsdeindex január 3 és március 18 között 27 százalékot esett, más tőzsdéken ez a zuhanás még látványosabb volt.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet