A koronavírus romániai megjelenésétől, azaz február 26-tól március 19-ig Teszári Zoltán egy egész vagyont veszített a bukaresti tőzsdén - vette át a Ziarul Financiar gazdasági szaklap hírét a Maszol.
A koronavírus-járvány és az olajárháború miatt a tőzsdék világszerte hatalmasat zuhantak. Ez alól a bukaresti börze sem volt kivétel.
A Digi Communications, melynek többségi tulajdonosa az ötvenéves nagyváradi Teszári Zoltán, 400 millió lejt (28,8 milliárd forint, egy Nemzeti Színház építési költsége) veszített értékéből a tőzsdén kialakult pánik miatt.
A Digi Communications részvényei hat hónap alatt 9 százalékkal lettek olcsóbbak. A bukaresti tőzsdeindex január 3 és március 18 között 27 százalékot esett, más tőzsdéken ez a zuhanás még látványosabb volt.
