BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbocsátások Ausztriában: kisvárosnyi ember kért segélyt

Nagyon kemnény hétre számít az osztrák munkaügyi hivatal, amelyhez egy nap alatt 16 ezer munkanélkülis segélyre vonatkozó kérelmet be.

2020. március 17. kedd, 12:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétfőn 16 ezer új munkanélküliségi segélykérelmet regisztrált az osztrák munkaügyi hivatali szolgáltatásokat is ellátó Arbeitsmarktservice (AMS) munkaközvetítő szervezetnél - idézi az Index az MTI beszámolóját.

Johannes Kopf, az AMS igazgatója arról beszélt, emellett hétfőn egyetlen egy új munkába lépés nem volt. "Nagyon kemény hétre számítunk" - fogalmazott. Az AMS várakozásai szerint ezrével fogják elveszíteni munkájukat az emberek.

Az igazgató méltatta ugyanakkor a részmunkaidős foglalkoztatás szabályainak rugalmasabbá tételét. Véleménye szerint az osztrák kormány által a részmunkaidős foglalkoztatás támogatására elkülönített 400 millió euró három hónapig fog kitartani. Amennyiben a krízis tovább húzódik, a kormány minden bizonnyal további forrásokat szabadít fel a foglalkoztatás támogatására. A munkanélküli segélykérelmek számának megnövekedését a síszezonnak a megszokottnál egy hónappal korábbi befejeződésének tulajdonította az AMS igazgatója.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet