BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: a kínaiak állítólag már túl vannak a csúcson

Kína egészségügyi bizottsága hivatalosan bejelentette, hogy az országban túljutott a csúcson a koronavírus-járvány.

2020. március 12. csütörtök, 11:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legutolsó, legfrissebb adatok szerint egyébként Kínában 80 932 ember fertőződött meg. Eddig 62 880 ember már felépült, 3 172 ember pedig meghalt a vírus következtében - írja az Index több nemzetközi hírforrásra hivatkozva.

A kínai Vuhant január végén helyezték helyezték vesztegzár alá, a héten viszont már  néhány vállalat újraindíthatta a tevékenységét a városban.

Csütörtökön mindössze 8 új meglepetést regisztráltak Hupej tartományban - írja a helyi hatóságok beszámolójáról a Reuters. Ez volt a kirobbanás óta az első alkalom, hogy  vírus kiinduló gócpontjának számító térségben napi 10-nél kevesebb megbetegedést regisztráltak.

Kínában az új megbetegedések visszaesésével egyre több gyárat nyitnak meg ismét, és igyekeznek újraindítani a termelést.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet