BUX 138413.40 -0,78 %
OTP 44470 -1,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meggátolnák az olajár további zuhanását

A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagállamait és az olajkartellen kívüli szövetségeseket, köztük Oroszországot tömörítő, OPEC+ néven emlegetett csoport a termelés további csökkentéséről dönthet a Bécsben március 5-én kezdődő kétnapos ülésén.

2020. március 3. kedd, 20:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ülés célja annak a megállapítása, hogy a jövőben mekkora legyen az olajtermelés, miután az év eleje óta csaknem 20 százalékkal zuhant az olajár. Az energiahordozó ára azért esett ilyen jelentős mértékben, mert a piac szerint visszaveti a keresletet, hogy a koronavírus miatt lassul a globális gazdasági növekedés.

A jelenlegi, januártól érvényes napi 1,2 millió hordós kitermeléskorlátozási megállapodás hatálya március végén lejár.

A csütörtökön kezdődő kétnapos miniszteri ülést előkészítő, technikai bizottság kedden azt javasolta, hogy az év végéig hosszabbítsák meg a januártól érvényes napi 1,2 millió hordó termeléscsökkentést, és hogy a második negyedévben a termelést ezen felül napi 600 ezer hordóval fogják vissza.

Ez egyelőre azonban csak javaslat, a minisztereknek kell dönteniük a kérdésről.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet