BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: további karantén vár a japán hajó személyzetére

A japán hatóságok döntése alapján a jokohamai kikötőben veszteglő Diamond Princess hajó személyzetét a koronavírus miatt további két hétig tartják karantén alatt, miután az utolsó utas is partra száll a jövő héten.

2020. február 15. szombat, 20:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter közlése szerint a hajón lévő magyar állampolgárok jól vannak, jelenleg is tünetmentesek, de mivel a személyzet tagjai, további két hét karantén vár rájuk is - idézi a miniszter Facebook bejegyzését az MTI.

A minisztérium kapcsolatban marad velük, és ezután is mindenben segíti őket - tette hozzá.

Diamond Princesst a jövő héten az utolsó utas is elhagyhatja. Az idősebbeket a japán hatóságok döntése alapján már csütörtökön elkezdték evakuálni, hogy kórházba vihessék őket.

Az óceánjárón 56 országból 2666 utas, valamint az 1045 fős legénység tartózkodott. A hajó január 20-án indult el a Tokió melletti Jokohama kikötőjéből, és február 3-án tért vissza oda. Az utasok között egy koronavírussal fertőzött kínai állampolgár is volt.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet