BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: már több mint 1500-an belehaltak

Kevesebb az új megbetegedés, viszont péntekre újabb 143 ember halt bele a vírusfertőzésbe.

2020. február 15. szombat, 09:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Covid-19 járványt okozó koronavírus kiindulópontjának számító kínai Hupej tartományban 139-en, február 14-én összesen 143 ember halt bele Kínában a fertőzésbe, írja az MTI nyomán az Index.

A tartományon kívül viszont ismét csökkent a további megbetegedések száma.

A halálos áldozatok száma így összesen 1523-ra emelkedett Kínában. Pénteken 2641 új beteget regisztráltak, amivel az összes fertőzött száma 66 492-ra nőtt. Az új megbetegedések túlnyomó többségét is Hupejben jegyezték fel, ahol újabb 2420 embernél mutatták ki a vírust.

A kínai hatóságok arról is beszámoltak, hogy a betegeket ápoló orvosok és ápolók közül 1716-an kapták el a betegséget, és közülük hatan haltak meg.

A fertőzöttek közül 8096-an meggyógyultak, és el is hagyhatták a kórházat, közülük pénteken 1523-an.

A hivatalos adatok azt mutatják, hogy a Covid-19 járvány továbbra is Hupejben, Vuhanban terjed a leginkább. A legsúlyosabban érintett tartományon kívül a hónap eleje óta jelentősen csökkent, és február 1-jéhez képest a hónap közepére a harmadára esett a napi új megbetegedések száma.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet