BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kutyafáját: megnőtt az ebadó!

Lengyelországban lassan harminc éve adózni kell a kutyatartóknak, ráadásul 2020 elejétől az alapösszeghez képest jelentősen emelkedett a fizetendő adó. Azért vannak kivételek is.

2020. február 6. csütörtök, 07:57

Fotó: Napi.hu / Szász Péter
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem mindenki tudja még saját hazájában sem, hogy Lengyelországban 1991 óta kötelező adót fizetni a kutyák után. Ennek tarifái pedig idén emelkedtek - derült ki a Business Insider Polska összeállításából.

Az ebadót az önkormányzatok állapítják meg és szedik be, de le is mondhatnak róla. A pénzügyminisztérium csak a maximális összeget állapítja meg.

A felső határ idén egy kutyáért 125,4 zloty (9100 forint), azaz két zlotyval (145 forint) több, mint tavaly. Azok után a négylábúak után, amelyek az év második felében születnek, csak az éves díj felét kell fizetni. Az egyes esetekben fizetendő adóról az önkormányzatoknál tájékozódhatnak a kutyatulajdonosok.

Nem mindenkinek kell fizetnie. Felmentettek a mozgáskorlátozottak, akik asszisztens kutyát használnak, a 65 év felettiek, akik egyedül vezetik háztartásukat, a mezőgazdasági adót fizető személyek, amennyiben maximum két kutyájuk van, a diplomáciai és konzuli képviselők tagjai, ha nem lengyel állampolgárok és nincs állandó bejelentett lakásuk Lengyelországban. A befizetett ebadó az állatokra fordítják, például az állatmenhelyek költségeinek kifizetésére.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet