BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végleg lekapcsolták a Ringhals atomerőmű negyvenéves reaktorát a svédek

Svédország végleg lekapcsolta hétfőn a Göteborgtól 60 kilométerre délre található Ringhals atomerőmű kettes számú, nyomottvizes reaktorát, amely már több mint 40 évet üzemelt - közölte a svéd TT hírügynökség.

2019. december 30. hétfő, 17:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A reaktor lebontása akár egy évtizedig is eltarthat, ennek első lépése lesz januárban a megmaradt fűtőanyag eltávolítása.

Az erőmű tulajdonosai, a svéd Vattenfall és a német Uniper 2015-ben döntött a létesítmény két reaktorának leállításáról, mert azok további üzemeltetése veszteséges lenne. A Ringhals 1 forralóvizes reaktort várhatóan 2020 végén kapcsolják le. A Ringhals 3 és Ringhals 4 nyomottvizes reaktorok 2040-ig üzemelnek - adta hírül az MTI.

A Ringhals 2 reaktort a Westinghouse Electric vállalat építette, 1975-ben állították üzembe.

A Vattenfall szerint a ringhalsi a skandináv térség legnagyobb atomerőműve, s mintegy ötödét fedezi a svéd energiaigényeknek.

Svédországban három atomerőmű üzemel összesen hét reaktorral, amelyek az országban előállított áram csaknem 40 százalékát termelik. A Stockholmtól északra található Forsmark erőműben három, a délkelet-svédországi Oskarshamn erőműben egy, a Ringhals erőműben pedig három reaktor maradt egyelőre üzemben.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet