BUX 137909.77 -1,14 %
OTP 44390 -1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerbia a 21. századba lépett

Szerbiában az adóhivatal ingyenessé tette egyik elektronikus szolgáltatását, akik kitartanak a hivatali, papíralapú ügymenetnél, azok továbbra is fizetnek.

2019. december 26. csütörtök, 13:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerbiai adóhivatal december közepe óta nem fizettet meg adminisztratív illetéket azokkal, akik elektronikus úton igényelnek adóbizonylatot - vette át a vajdasági Szabad Magyar Szó a helyi RTV hírét. Az adminisztratív illetékekre vonatkozó törvény változásával ingyenessé vált az elektronikusan igényelt befizetett kötelezettségekről szóló adóigazolások kiadása.

Az adó, az egészségbiztosítási járulékok, az áfa, valamint egyéb adók és járulékok befizetéséről szóló igazolásokról van szó. Azok viszont, akik az adóhivatal tolóablakainál igénylik a bizonylatot, továbbra is 640 dinár (1750 forint) illetéket kell hogy fizessenek. Az hivatal március 1-jén kezdte meg elektronikus formában kiadni az adóbizonylatokat. Eddig megközelítőleg 90 ezer kérelem érkezett elektronikus úton, azaz naponta átlagosan 500.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet