BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rettegnek a válságtól a lengyelek

A lengyel miniszterelnök az ország leggazdagabb embereitől kér tanácsot azzal kapcsolatban, hogyan modernizálják a gazdaságot. A kormány tart a növekedés lassulásától.

2019. december 20. péntek, 06:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő a legnagyobb lengyel vállalkozások vezetőivel akar találkozni, ezért meghívta őket egy stadionba, hogy megbeszéljék, milyen módon lehetne a lengyel gazdaság fejlődését felgyorsítani - írta a gazeta.pl. A miniszterelnök több tucat lengyel vállalkozóval találkozik, mindegyik szerepel a leggazdagabb lengyelek listáján.

Az új kormányzati ciklus elején a gazdasági szakemberek segítségét akarja kérni a gazdasági stratégia kialakításához. A fórumot ugyanakkor nem ő, hanem Adam Góral, az Asseco informatikai nagyvállalat alapítója kezdeményezte.

A stratégia első eleme már megvan: felállítottak egy csúcsminisztériumot, amelynek az a feladata, hogy ellenőrizze az állami vállalatokat. A tárca alá 200 nagy véget toltak be, köztük olyanokat, mint a  PKN Orlen, a KGHM, a PZU, bga y a PKP. Érdekesség, hogy a TVP, azaz a köztévé nem kerül ah új felügyelet alá. Jaroslaw Kaczynski a kormánypárt, a Jog és Izgazságosság elnöke, Lengyelország tényleges vezetője azt várja a gazdasági vezetőktől, hogy előzzék meg a visszaesést. Azt a szót, hogy válság nem is akarja használni, Lengyelországban ilyen csúfság nem fordulhat elő.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet