BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cseh-lengyel "határháború" tört ki

Csehország kifogásolja, hogy a PGE lengyel bányatársaság bővítse a cseh határ közelében lévő bányája területét és növelje kitermelési koncessziója időtartamát.

2019. december 13. péntek, 06:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csehországnak nem tetszik az állami tulajdonú lengyel PGE bányavállalat terve, amely szerint a cég bővítené a kitermelést a cseh határ közelében lévő bányájában - írta a gazeta.pl. A lengyel állami energiai konszern meg akarja hosszabbítani a Turówban található szénbánya kitermelési koncesszióját és növelni akarja a bányászás területét.

A határ menti helyiség lakosai attól tartanak, hogy emiatt vízhiány alakulhat ki a városukban, a cseheket pedig az aggasztja, hogy ha a lengyel cég 30 négyzetkilométerrel kiterjeszti a bányászkodás területét, akkor ennek széle a határtól 70 méterre lesz.

A PGE 2044-ig akarja meghosszabbítani a bányászati koncessziót, amit a cseh hatóságok kifogásolnak, és készek nemzetközi bíróság elé vinni az ügyet. A környezetszennyezés mellett a helyi közösség életminőségének romlását vizionálják. A kérdéses bányában barnaszenet bányásznak, ami rosszabb minőségű, mint a feketeszén, több káros anyagot tartalmaz, égetése például több hamut eredményez.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet