BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehország amerikai helikoptereket vásárol

Csehország 12 amerikai helikoptert vásárol, a tranzakció ára 12,6 milliárd korona (163,8 milliárd forint) - idézi az MTI Lubomír Metnar cseh védelmi minisztert.

2019. november 12. kedd, 20:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tárca az üzletet az idei év végéig szeretné lezárni. Az amerikai helikoptereket 2023-ban kellene megkapnia a cseh hadseregnek. A miniszter közlése szerint az előkészített szerződéstervezet lehetővé teszi, hogy a cseh hadiipar több mint harminc százalékban kapcsolódjon be a megrendelés teljesítésébe.

A tizenkét helikopter közül nyolc UH-1Y Venom típusú gép, míg négy AH-1Z Viper típusú.  Metnar azt mondta, hogy a kormány megrendelésére Csehország, kedvezményesen, olyan áron kapja meg a gépeket, mint az amerikai hadsereg.

"A cseh hadseregnek szüksége van az új helikopterekre, a jelenlegi Mi-24-es orosz gépek már életképességük határán vannak. Továbbá  le kell számolnunk az orosz hadiipartól való függőséggel is" - nyilatkozta Lubomír Metnar.

"Az Egyesült Államok kormányával az év végéig szeretnénk megkötni a kormányközi szerződést".

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet