BUX 139324.79 1,23 %
OTP 44820 1,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tudják megfékezni a tűzvészt Ausztráliában

Az eddigi legsúlyosabb bozóttűz pusztít Ausztráliában, hárman meghaltak, ezreket kellett menteni -írja a BBC-re hivatkozva a 444.hu.

2019. november 10. vasárnap, 11:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vasárnap több mint 100 helyszínen pusztít Ausztrália keleti partvidékéhez közel a szélsőségesen száraz időjárás miatt rohamosan terjedő tűzvész. Queenslandben eddig 150 ház vált a lángok martalékává. A mentést az erős szél is nehezíti, 1300 tűzoltónak és több száz civilnek sem sikerült megfékezni a lángokat - derül ki a beszámolókból.

A hét eleji kis eső alapvetően nem javított a helyzeten. A tűzvész a műholdfelvételeken is látható.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet