BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most se ment az Ubernek

Újabb jelentős 1,16 milliárd dolláros, nagyjából 344 milliárd forintos veszteséget jelentett az Uber a harmadik negyedévben, írja a CNBC nyomán az Index.

2019. november 5. kedd, 14:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hírre 5 százalékot esett a részvényeik árfolyama. A legújabb veszteség nagyobb, mint az előző negyedévi, az csak 996 millió dollár volt. Az árbevételük hiába nőtt 3,81 milliárd dollárra, közben a költségeik nagyobb mértékben emelkedtek. Még úgy is, hogy nagyjából ezer alkalmazottjukat rúgták ki idén - közölte a portál.

A teljes idei évre várható veszteségüket is megemelték százmillió dollárral, 2,9 milliárd dollárra. A cég vezérigazgatója, Dara Khosrowshahi egyébként kitartóan azt ígéri, hogy 2021-re működési szinten nyereséges lesz a cég. A vállalatnak a bejelentés szerint 12,7 milliárd dollárnyi korlátlan felhasználású pénzeszköz áll rendelkezésére.

Budapestről egyébként 2016-ban kitiltottuk az Ubert, pontosabban nem csak az Ubert és a hasonló cégeket, hanem a taxik közti árverseny lehetőségét is. Ami teljesen világos, hogy a taxisoknak nagyon előnyös, viszont nem egyértelmű, hogy mindenki másnak mi haszna származott ebből.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet