BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nehézfémekkel szennyezet bébiételeket találtak az USA-ban

Az Egyesült Államokban megvizsgált bébiételek döntő része ólmot és más nehézfémeket tartalmazott.

2019. október 20. vasárnap, 13:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Healthy Babies Bright Futures (HBBF) által bevizsgált 68 márka 168 bébiételének 95 százaléka volt nehézfémekkel, ólommal, arzénnal, higannyal, vagy kadmiummal szennyezett - írta az MTI.

A bébiételek 87 százaléka egynél több nehézfémet tartalmazott, minden negyedikben pedig egyszerre mind a négy fémet kimutatták.

Chuck Schumer, a szenátus demokrata párti frakciójának vezetője felszólította az amerikai élelmiszer- és gyógyszerbiztonsági hatóságot (FDA) arra, hogy ellenőrizze az adatokat és adjon ki erről közleményt.

A New York-i szenátor szerint a fogyasztók jogosan várják el, hogy a bébiételek minden kétséget kizáróan biztonságosak legyenek.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet