BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Török-orosz két jó barát, kerüli a dollárt

Oroszország és Törökország megállapodást kötött a nemzeti fizetőeszközökben történő elszámolásról - közölte kedden az orosz pénzügyminisztérium.

2019. október 8. kedd, 16:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Anton Sziluanov orosz és Berat Albayrak török pénzügyminiszter által aláírt megállapodás célja a bankközi együttműködés megerősítése, a zökkenőmentes elszámolás biztosítása a két ország gazdasági szereplői között - írta az MTI.

Az orosz szaktárca szerint a felek fokozatosan térnek át a rubelben és lírában történő elszámolásra, amihez megteremtik a szükséges pénzügyi piaci infrastruktúrát, amellyel vonzóvá tehetik ezt a megoldást a vállalatok számára.

A nemzeti devizában történő elszámolás likviditási szintjének növelése érdekében a felek fejlesztik a hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok kibocsátásának eszközeit a két ország piacán.

Tavaly 16 százalékkal növekedett az orosz-török áruforgalom értéke, elérte a 25,5 milliárd dollárt.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet