BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hírt kaptak a Magyarországról dél felé induló turisták

Hamarosan emelkednek az autópályadíjak Szerbiában, az arra utazóknak nem is kevéssel: több mint tíz százalékkal kell majd többet fizetniük az úthasználatért.

2019. július 8. hétfő, 15:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerb parlament jóváhagyta, hogy 12 százalékkal emelkedjenek az autópályadíjak, az új árjegyzék július 15-én lép érvénybe - adta hírül a vajdasági Szabad Magyar Szó. Az Újvidék és Belgrád közötti autópálya-szakasz így 210 helyett 235 dinárba (640 forint) kerül majd, a Szabadka és Belgrád közötti úthasználatért pedig 560 helyett 627 dinárt (1700 forint) kell fizetni. Aki Belgrádból Nisbe akar jutni, július közepétől 800 dinár helyett majdnem 900 dinárért (2400 forint) teheti meg.

Az úthasználati díj azért emelkedik, hogy a befolyt többletbevételből finanszírozhassák a további útépítést és -karbantartást - áll az indoklásban. A Szerbia Útjai Közvállalat vezetője már többször kezdeményezte a díj emelését. Zoran Drobnjak szerint 100 millió euró hiányzik az utak karbantartására. Tavaly 53,7 ezer jármű használta az autópályákat Szerbiában, ami 45 százalékos forgalomnövekedés 2014-hez képest.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet