BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem bírta tovább a francia-amerikai barátság fája

Elpusztult a tölgyfacsemete, amelyet Donald Trump amerikai és Emmanuel Macron francia elnök közösen ültetett el a washingtoni Fehér Ház kertjében 2018 áprilisában a két ország barátságának jelképeként.

2019. június 11. kedd, 08:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kis tölgyfát a francia államfő hozta magával.

A széles nyilvánosság előtt, látványos külsőségek mellett történt faültetés után a tölgyfacsemetét csaknem azonnal ki is ásták, hogy karanténba helyezzék, miként azt minden, külföldről bevitt "élő organizmussal" megteszik az amerikai törvények alapján. A tervek szerint Macron tölgyfáját a vesztegzár feloldása után újra elültették volna.

Ám az amerikai fél tájékoztatása szerint a facsemete a karantén idején elpusztult - írta az MTI híre alapján az Infostart.hu.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet