BUX 139937.61 0,22 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol szerint újra tiszta a kőolaj

Magyarországra újra szabványoknak megfelelő minőségű kőolaj érkezik a Barátság kőolajvezetéken keresztül - közölte a Mol csütörtökön az MTI-vel.

2019. május 30. csütörtök, 17:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Trasznyefty orosz olajszállítmányozási vállalat szerdán délelőtt jelentette be, hogy estére eléri Magyarországot a tiszta olaj.

A német, lengyel, cseh, szlovák, magyar, ukrán és belorusz felvevőállomásokat ellátó Barátság vezetékben érkező kőolaj klórszennyezését április 19-én észlelték. A Mol ezt követően felfüggesztette az átvételt.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) április 30-án jelentette be a biztonsági olajkészlet részleges felszabadítását, 400 ezer tonna nyersolajat biztosítva a Mol számára. Az alternatív beszerzési lehetőségeknek és a biztonsági készletezési rendszernek köszönhetően a belföldi üzemanyagpiac ellátása zavartalan - közölték az MTI szerint.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet