BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dráguló orosz olaj miatt szívhatják a foguk az autósok

Oroszország júniustól emeli a kivitelre szánt kőolaj vámját - írja az MTI.

2019. május 15. szerda, 12:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz pénzügyminisztérium szerdán azt közölte, hogy az exportvám 5,8 dollárral (5,5 százalékkal), tonnánként 110,4 dollárra nő a májusi 7,2 dollár emelés után. Tavaly júniusban az exportvám magasabb, 131,8 dollár volt.

Oroszországban a kormány havonta vizsgálja felül a kőolajexport vámját, amelyet az Urals típusú orosz nyersolaj világpiaci árának havi alakulásából kiindulva egy képlet alapján állapít meg.

A május 14-én zárult egy hónapban az Urals hordónkénti átlagára 72,23 dollár volt, egy hónappal korábban pedig 69,03 dollár.

Az Urals minősége gyengébb az északi-tengeri Brenténél, magasabb a kéntartalma.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet