BUX 139442.66 1,32 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több millió eurós bírságot kapott hét nagybank

Hét bank, köztük a Barclays, a Citigroup, a HSBC, a JP Morgan, a Royal Bank of Scotland, az UBS és egy kisebb japán bank számíthat több milliárd eurós bírságra a következő hetekben az Európai Unió trösztellenes szabályainak megszegése miatt - íjra az MTI.

2019. május 10. péntek, 13:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Uniós források szerint a pénzintézetek a devizapiacot befolyásoló spekulációk miatt számíthatnak bírságra. A hat éve tartó vizsgálatot végző uniós hivatal illetékese, valamint az érintettek nem kommentálták az értesüléseket.

A bírság összege az uniós szabályok megsértése esetén a vállalatok globális forgalmának 10 százalékáig terjedhet. Mint közölték, a kiszabott büntetés 10 százalékkal csökkenhet, ha a bankok elismerik felelősségüket.

Korábban a Barclays, a BNP Paribas, a Citigroup, a JP Morgan, a Royal Bank of Scotland és az UBS bankot egy szintén devizapiachoz kapcsolódó amerikai ügyben találták bűnösnek, amiért együttesen több mint 2,8 milliárd dollár (mintegy 800 milliárd forint) büntetést szabtak ki rájuk .

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet