BUX 138793.44 -0,5 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Öthavi csúcsra került a kőolajár

Szakértők a drágulást az OPEC huzamosabb ideje tartó termeléscsökkentésével, az Irán és Venezuela elleni amerikai szankciókkal és azokkal a legújabb amerikai makrogazdasági adatokkal indokolták, amelyek alapján várhatóan nő a kőolaj iránti kereslet az Egyesült Államokban.

2019. április 8. hétfő, 08:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly novemberi csúcsára emelkedett hétfő kora reggel a kőolaj ára - írja az MTI.

Röviddel reggel fél nyolc előtt az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 28 cent (0,40 százalék) emelkedéssel, 70,62 dolláron állt. Ugyanekkor a nyugati féltekén irányadó WTI amerikai olajfajta hordónként 25 centtel (0,40 százalék) 63,33 dollárra drágult.

A Brent ára az idén eddig már több mint 30 százalékkal emelkedett.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet